fbpx


Kaunas Cantat

Apie


X Kaunas Cantat – Kaunas Sings

2022 birželio 9-12 d.

Registracija į festivalį NEMOKAMA!

https://forms.gle/YY88EhrHDZL24Wya9 

 

 

2022-ieji metai Kaunui tikrai ypatingi: miesto gyvenimą praturtina kiekvieną kertelę užpildantis Europos kultūros sostinės ritmas. Birželio mėnesį šį ritmą papildys ir melodija – jau dešimtasis tarptautinis „Kaunas Cantat“ festivalis kvies ne tik stebėti, bet ir tapti muzikos dalimi. 

Kaunas – tai vandens miestas, kuriame susilieja didžiosios Lietuvos upės, o kiekvieną vakarą užpildo kiekvienam kauniečiui pažįstamų fontanų garsai. Apjunkime vandens ir miesto balsus, sukurdami bendrus atvirus susidainavimus tarp choristų ir kultūros miesto svečių, tarp Lietuvos ir dainininkų iš užsienio. Šių metų festivalio naujovė – edukacinės programos, žiūrovus kviečiančios ne tik klausytis, bet ir kartu kurti muziką. Kiekvieną festivalio dienos vakarą miesto gatvėse skambės dirigento Jan Schumacher vedami atviri susidainavimai, kurie parodys, jog chorinė muzika gali būti prisijaukinta kiekvieno iš mūsų! 

Festivalio programoje laukia įsimintini atidarymo bei uždarymo koncertai. Jubiliejiniame renginyje pasirodys ne tik visiems gerai žinomi kolektyvai iš Lietuvos, tačiau sulauksime svečių ir iš kitų pasaulio valstybių. Melodijų ir sąskambių įvairovė leis plėsti chorinės muzikos kultūros pažinimo horizontus. Festivalio programos metu puoselėjama chorų bendrystė: dalyvaujantys kolektyvai turės galimybę mokytis vieni iš kitų ir sukurti spalvingus bendrus pasirodymus žiūrovams. Bendrystę tik sustiprins specialiai dešimtajam „Kaunas Cantat“ Vaclovo Augustino sukurtas festivalio himnas „Cantemus“ –

kūrinys bus atliekamas visų dalyvaujančių chorų. Renginyje pasirodys ir garsus Vokietijos kolektyvas „Singer Pur“, kuris klausytojus stebins savo plačiu ir įdomiu repertuaru. Tam, kad dienomis laikas iki koncertų neprailgtų, festivalio dalyvius kviesime turimas žinias praplėsti meistriškumo paskaitose, taip pat lankytis Kaunas 2022 renginiuose. Festivalio dalyviai turės galimybę ne tik sudalyvauti įsimintiniausiame šių metų chorinės muzikos įvykyje Lietuvoje, tačiau ir tapti Kaunas 2022 istorijos dalimi!