fbpx

Dainavimas – tai džiaugsmo kalba!

Viešoji įstaiga „Lituania Cantat“ įvairiuose Lietuvos miestuose organizuoja tarptautinius konkursus, festivalius ir koncertus, į kuriuos kviečiami chorai, vokaliniai ansambliai ir orkestrai iš Lietuvos ir užsienio. Pirmasis chorų festivalis surengtas 1992 metais Kaune. Jis tapo tradiciniu ir paskatino plėsti veiklą, orientuotą į chorinės muzikos populiarinimą ir tarptautinį bendradarbiavimą.

Nuo 2017 metų „Lituania Cantat“ atsakinga už penkis tarptautinius festivalius ir konkursus Kaune, Šiauliuose ir Birštone. Be to, „Lituania Cantat“ prisideda organizuojant kitus vokalinės muzikos renginius.

Puoselėdami laiko patikrintus veiklos modelius organizatoriai nuolat bendradarbiauja su užsienio ekspertais, kviečia juos dirbti konkursų vertinimo komisijose ir skaityti paskaitas specializuotuose seminaruose.

„Lituania Cantat“ renginių dalyvių ir ekspertų geografija itin plati: į Lietuvą atvyksta svečių iš Europos, Azijos, Afrikos ir Amerikos. Įvairių tautų chorų, ansamblių ir orkestrų atliekama muzika skambėjo geriausiose Kauno ir kitų miestų koncertinėse salėse, o taip pat gražiausiose bažnyčiose ir vienuolynuose, kurie pelnytai didžiuojasi turtinga istorija ir puikia akustika.

Į festivalius ir konkursus kviečiami įvairių sudėčių chorai bei vokaliniai ansambliai, jų narių amžius neribojamas. Konkursų ir festivalių programose dalyvaujančius kolektyvus vertina pripažinti ekspertai iš Lietuvos ir užsienio. Tai – svarbus profesinio tobulėjimo motyvas. Be to, dalyviams siūloma turtinga pažintinė programa.

 


 

Misija

Profesionalios chorinės ir vokalinių ansamblių muzikos populiarinimas Lietuvoje.

 

Vizija

Šiuolaikiška ir profesionali renginių organizatorių komanda.

 

Vertybės

Patikimumas, kompetencija, atvirumas, tarptautiškumas, tęstinumas.