fbpx

Lituania Cantat ir Cantate Domino festivaliai grįžta!


2023.01.16 08:35

Lituania Cantat ir Cantate Domino festivaliai grįžta!

Po ilgų pandemijos sukaustymų ir sunkumų įgyvendinant renginius, chorinės muzikos festivaliai ir konkursai Lituania Cantat ir Cantate Domino sugrįžta į renginių sceną!

Šiais metais festivalių organizatoriai kviečia dalyvauti Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio chorų festivalyje ir konkurse, tarptautiniame chorų festivalyje “Kaunas Cantat” ir viename seniausių sakralinės muzikos chorų festivalyje “Cantate Domino”.

Po 3 metų pertraukos  6-asis Juozo Naujalio chorų festivalis ir konkursas vyks balandžio 21-23 d. Renginio misija – skleisti J. Naujalio kūrybą tarptautiniu mastu ir kelti choro dirigentų prestižą. Pirmą kartą festivalis prasidės jaunųjų dirigentų konkursu, kuris skirtas Juozo Naujalio 154-osioms gimimo metinėms paminėti. Ilgą laiką dirigentų konkursas buvo skirtas tik J.Naujalio gimnazijos mokiniams, tačiau šiemet jau antrą kartą kviečiami dayvauti visos Lietuvos jaunieji dirigentai.

Pagrindiniai festivalio renginiai vyksta Kaune ir miesto apylinkėse – su J. Naujalio gyvenimu ir kūryba susijusiose vietose – Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Raudondvaryje. Chorų konkurse visiems dalyviams, pagal kategoriją, siūloma atlikti vieną Juozo Naujalio kūrinį. Bendradarbiaujant su Juozo Naujalio muzikos gimnazija už geriausią privalomo kūrinio interpretaciją yra skiriamas specialusis prizas.

11-asis Kaunas Cantat festivalis vyks birželio 9-11 dienomis. Praėjusių metų festivalio sėkmė paskatino ieškoti naujų erdvių ir naujų chorinės muzikos atlikimo formatų Kauno mieste. Festivalis su kviestiniais svečiais, atvirais pasidainavimais skirtais platesnei miesto auditorijai, bei aukšto lygio chorų konkursas, vertinamas europoje ir pasaulyje žinomų muzikos profesionalų.

Jubiliejinis sakralinės muzikos chorų festivalis “Cantate Domino” – vienas seniausių sakralinės muzikos renginių Lietuvoje. Didelio populiarumo ne tik tarp Lietuvos, bet ir užsieniečių chorų sulaukęs festivalis šiemet minės 30-metį. Šia ypatinga proga festivalio dalyviai kviečiami dalyvauti ne tik chorų konkurse, bet ir jungtinėje koncertinėje programoje, kuri skirta paminėti ir prisiminti 30 metų trunkančią istoriją. Siekiant praplėsti religinės muzikos skambėjimą Kauno mieste, festivalio metu chorai koncertuos visų religijų maldos namuose: bažnyčioje, sinagogoje, cerkvėje ir mečetėje. Cantate Domino jubiliejų minėsime spalio 13-15 dienomis.