fbpx

UKRAINOS VAIKŲ CHORŲ KONCERTAI VILNIUJE IR KAUNE


2022.05.22 16:51

UKRAINOS VAIKŲ CHORŲ KONCERTAI VILNIUJE IR KAUNE

Birželio 9-12 dienomis įvyksiantis „Kaunas Cantat-Kaunas Sings“ festivalis ruošia įdomią programą festivalio lankytojams bei laukia gausaus būrio dalyvių iš įvairių Europos valstybių. Ypatingų svečių tikimės sulaukti ir iš Ukrainos. 

 

Visas pasaulis gyvena siaubingų karinių veiksmų draskomos Ukrainos akivaizdoje. Suprantame, kokia svarbi yra solidarizacija ir visokeriopa pagalba valstybei, atsidūrusiai tokioje skaudžioje situacijoje. Ukraina – tai tauta, turinti unikalios kultūros ir meno tradicijas, o ukrainiečiai – tai žmonės, kurie, ypatingai esant šioms sunkioms aplinkybėms, stengiasi parodyti, kad jų kultūra yra kaip niekada gyva ir pasižyminti savitu grožiu.

 

Jubiliejiniame festivalyje laukiame dviejų kolektyvų, kurie atvyks iš Ukrainos – tai berniukų choras „Dzvinochok“ ir merginų choras „Vognyk“.

 

„Dzvinochok“ berniukų choras – tai unikalus kolektyvas, atgaivinęs ukrainietišką berniukų chorinio dainavimo tradiciją, kuri buvo beveik prarasta sovietmečiu. Šiandien „Dzvinochok“ – tai choro mokykla, jungianti 150 dainininkų nuo 5-ių iki 45-ių metų amžiaus.

Antrasis choras „Vognyk“ taip pat aktyviai puoselėja Ukrainos šiuolaikinę chorinę muziką bei pristato ją už savo šalies ribų įvairiuose Europos miestuose. Birželio mėnesį šis choras, kartu su „Dzvinochok“, nori pasidalinti dalele Ukrainos kultūros ir su Kauno miesto gyventojais.

Šie kolektyvai net sudėtingomis karo sąlygomis repetuoja ir ruošiasi koncertams Lietuvoje birželio mėnesį. Kartu norime parodyti, kad  mūsų kaimynės Ukrainos kultūra yra itin laukiama Europos kultūros sostinėje – Kaune.

 

Bendradarbiaudami su ansambliu iš Vokietijos Singer Pur, Muzikos mokykla Ugnelė ir Choras Ąžuoliukas stengiamės, kad šie chorai galėtų atvykti į Lietuvą, gautų visas sąlygas čia koncertuoti ir supažindintų mus su turtinga ukrainiečių chorine muzika. Ukrainos chorus galėsite išgirsti:

Vilniuje birželio 6 d. Katedros aikštėje 18.30, birželio 7 d. Vilniaus rotušėje 19.00 kartu su vaikų choru “Ugnelė”.

Kaune birželio 10 d. 20.30 Kaunas2022 Vasaros Scenoje, birželio 11 d. 20.00 Kauno Šv. Jurgio (pranciškonų) bažnyčioje ir birželio 12 d. 19.30 Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje (Sobore).

 

Norėdami suteikti kuo didesnę pagalbą atvykstantiems kolektyvams, prašome finansiškai paremti choristų apgyvendinimo ir jų kelionės išlaidoms į Lietuvą.

 

REKVIZITAI: 

VšĮ Lituania Cantat 

Įmonės kodas: 304630939 

Banko sąskaita: LT75 7300 0101 5308 6240 

Paskirtis: parama Ukrainos chorams