fbpx

Tarptautinis chorų festivalis ir konkursas ,,Kaunas Cantat”: įkvepianti harmonijos šventė Kaune


2024.05.20 13:38

Tarptautinis chorų festivalis ir konkursas ,,Kaunas Cantat”: įkvepianti harmonijos šventė Kaune

Birželio 7 – 9 dienomis Kaune įvyks 12-asis tarptautinis chorų festivalis ir konkursas ,,Kaunas Cantat”, kuris po penkerių metų grįžta į savo įprastą formatą, pristatantis išskirtinę chorinės muzikos patirtį miesto gyventojams ir svečiams. Šių metų festivalio dalyviai – chorai iš Čekijos, Latvijos, Suomijos, Vokietijos ir Lietuvos, padovanosiantys Kaunui savo unikalios muzikinės kultūros skambesius.

Įvairios muzikinės patirtys

Festivalio metu chorai turės galimybę pasirodyti ne tik koncertuose prestižinėse Kauno miesto salėse ir bažnyčiose, bet ir varžytis chorų konkurse, kuris įvyks VDU Didžiojoje Auloje. Tai puiki galimybė išmėginti savo jėgas ir susipažinti su kitų šalių chorinės muzikos atlikėjais. Festivalio pradžią birželio 7 d. pažymės atidarymo koncertas VDU Didžiojoje Auloje, kuriame pasirodys chorai iš Vokietijos, Latvijos ir Čekijos. Birželio 8 d. pirmasis chorų konkurso turas ir tradiciniu tapęs ,,Cantus Nocturnus” koncertas Šv. Jurgio bažnyčioje, kuriame skambės muzika iš Suomijos, Čekijos ir Lietuvos. Paskutinę festivalio dieną – birželio 9 – ąją, Vytauto Didžiojo bažnyčioje vyks Šv. Mišios, kuriose dalyvaus chorai iš Lietuvos, o 16:00 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje vyks antrasis chorų konkurso turas, kuriame pasirodys daugiausiai balų surinkę chorai ir uždarymo ceremonija, kurioje visi chorai atliks festivalio himną „Cantemus“, pagal organizatorių užsakymą 10-ojo festivalio jubiliejaus proga sukurtą Vaclovo Augustino.

Profesionali žiuri komisija

Chorų konkursą vertins profesionali komisija, kurios sudėtyje gerai žinomi chorinės muzikos ekspertai: David Slater iš Australijos, Richards Dubra iš Latvijos ir Linas Balandis iš Lietuvos.  

,,Kaunas Cantat” festivalis atveria duris į pasaulį, kuriame chorinė muzika tampa tiltu tarp skirtingų kultūrų, žmonių ir valstybių. Tai unikali proga susipažinti su įvairiausiomis chorinės muzikos tradicijomis ir atrasti bendrąją muzikinę kalbą, kuri jungia žmones visame pasaulyje. 

 

Daugiau informacijos rasite tinklapyje www.lituaniacantat.lt

ir facebook https://rb.gy/5cloos