fbpx

XXVIII CANTATE DOMINO virtualaus sakralinės muzikos festivalio NAUJAMETINIS KONCERTAS | Salve Sancta Parens


2020.12.07 19:18

XXVIII CANTATE DOMINO virtualaus sakralinės muzikos festivalio NAUJAMETINIS KONCERTAS | Salve Sancta Parens
XXVIII CANTATE DOMINO virtualaus sakralinės muzikos festivalio NAUJAMETINIS KONCERTAS | Salve Sancta Parens
 
17:00 val., gruodžio 31 d.
shorturl.at/tMO69

 

Atlikėjai:
• Vokalinis ansamblis „In Campo Aperto“ :
Beatričė Baltrušaitytė – sopranas, Viktorija Silenkovaitė – sopranas, Roberta Daugėlaitė – sopranas, Milda Vitkutė – sopranas
• Vargonai:
Eglė Rudokaitė
• Projekto autorė ir kompozitorė:
Beatričė Baltrušaitytė
 
Plačiau:
 

Kompozitorės Beatričės Baltrušaitytės originalių kompozicijų projektas Salve sancta Parens („Sveika, Šventoji Gimdytoja“) – tai naujų kūrinių sakralinės muzikos programa vargonams, keturiems sopranams ir elektronikai. Projekte ne tik išgirsime originalius kūrinius, bet ir autentiškas grigališkojo choralo giesmes, skirtas Švč. Mergelei Marijai bei originaliai plėtojamas improvizacinio pobūdžio vargonų melodijas, palydimas subtilios elektronikos garsų.

 

• Vokalinis ansamblis „In Campo Aperto“ specializuojasi Viduramžių muzikos atlikime nuo 2013 m., gilindamas žinias su žymiausiais šių dienų Viduramžių muzikos specialistais ir atlikėjais  – Dominique Vellard (ansamblis “Gilles Binchois”, Prancūzija), Jaan-Eik Tulve (ansamblis “Vox Clamantis”) ir kt. Už mažai Lietuvoje tyrinėjamą XII-XIV a. Europos vienuolynų muzikos programos atlikimą, ansamblis yra pelnęs aukso diplomą tarptautiniame chorų sakralinės, adventinės ir kalėdinės muzikos festivalyje ir konkurse „Cantate Domino“ (Kaunas, 2016 m.). Ansamblis „In Campo Aperto” yra pristatęs Viduramžių ir šiuolaikinių kompozitorių programas tarptautiniuose senosios ir sakralinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, rengia edukacines programas Lietuvoje.

 

• Eglė Rudokaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vargonų klasės doc. dr. Balio Vaitkaus IV kurso studentė. Eglė 2017 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, fortepijono specialybę (Sonatos Mikulės klasė). 2016 m. J. S. Bacho jaunųjų pianistų konkurse Vilniuje pelnė I premiją ir laureatės diplomą. 2016 m. Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkurse tapo antrosios premijos laureate, 2019 m. tapo VII-ojo J. Naujalio vargonininkų konkurso I-os premijos laureate bei pelnė specialų prizą už geriausią Naujalio kūrinio interpretaciją. Šiuo metu yra Šv. Kryžiaus (bonifratrų) bažnyčios bei Vilniaus arkikatedros bazilikos grigališkojo choro „Schola Gregoriana Vilnensis“ vargoninė.

 
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
 

 


Rėmėjai: